گوشت بلدرچین

جدید

گوشت بلدرچین 100% ارگانیک و صادراتی

فروش مستقیم و بی واسطه با قیمت تمام شده پایین تر

جزییات بیشتر

0 تومان

3 محصولات دیگر در همان شاخه:

اطلاعات بیشتر

آشنایی با خواص شگفت انگیز تخم بلدرچین

گوشت بلدرچین سرشار از پروتئین و ویتامین های ضروری و مواد معدنی است. مصرف یک وعده گوشت بلدرچین، 35 درصد نیاز روزانه شما به نیاسین، 25 درصد نیاز روزانه شما به ویتامین B6، 15 درصد نیاز روزانه شما به ریبوفلاوین و تیامین، و 10 درصد نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین میکند. ویتامین C برای ساخت کلاژن ضروی است. وجود کلاژن برای تشکیل استخوان، رباط، رگهای خونی و زردپی (تاندون) مورد نیاز است. کلاژن به حفظ استحکام پوست نیز کمک میکند. با مصرف یک وعده گوشت بلدرچین، 25 درصد نیاز روزانه به فسفر، 20 درصد نیاز روزانه به آهن، 15 درصد نیاز روزانه به روی و 6 درصد نیاز روزانه به منیزیم تامین میشود. فسفر در حفظ عملکرد کلیه ها، رشد سلول ها و تقویت استخوان ها نقش دارد. آهن برای ساخت هموگلوبین و انتقال اکسیژن به نقاط مختلف بدن ضروری است و از کم خونی جلوگیری میکند. روی برای ساخت پروتئین و DNA و بهبود زخم و عملکرد سیستم ایمنی حائز اهمیت است. گوشت بلدرچین وحشی طعم قوی تری نسبت به گوشت بلدرچین اهلی دارد. از آنجا که گوشت بلدرچین چربی کمی دارد، موقع پخت آن باید دقت کنید چون ممکن است به راحتی خشک شود و حالت آبکی خود را از دست بدهد. گوشت بلدرچین کلسترول بسیار کمی دارد. بنابراین به کسانی که کلسترول خونشان بالاست و به کسانی که میخواهند کلسترول خونشان را در حد پایین نگه دارند، توصیه میشود که گوشت بلدرچین مصرف کنند. گرچه بلدرچین جثه ای کوچکی دارد، ولی گوشت آن سرشار از مواد مغذی از جمله پروتئین، فسفر، چربی، کلسیم، آهن، روی و غیره است.

برخی از ویتامین ها و مواد مغذی موجود در گوشت بلدرچین عبارتند از:

 • ویتامین های گروه B شامل ریبوفلاوین، تیامین، نیاسین، پانتوتنیک اسید، پیریدوکسین، بیوتین، فولیک اسید و کوبالامین که سوخت و ساز را افزایش داده و سیستم عصبی را تقویت میکنند.
 • ویتامینD  : رشد استخوان ها را افزایش میدهد و به همراه تیامین و اسید آسکوربیک سیستم ایمنی را تقویت میکند.

 • ویتامین A :  موجب تقویت استخوان ها شده و به حفظ سلامت پوست و بینایی کمک میکند.
 • ویتامین K :در سوخت و ساز سلول¬ها نقش دارد، به لخته شدن خون هنگام بریدگی پوست کمک میکند، جذب کلسیم را افزایش میدهد.
 • مس : خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و موجب خنثی شدن رادیکال های آزاد میشود. در تولید انرژی و حفظ عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد.
 • سلنیوم : اثر آنتی اکسیدانی دارد و سیستم ایمنی را تقویت میکند. همچنین ویتامین C و ویتامین E را احیا میکند. (احیا کردن خاصیت آنتی اکسیدانی)
 • فسفر: عملکرد صحیح تمام سلول های بدن وابسته به فسفر است. فسفر برای تولید انرژی و حفظ تعادل شیمیایی بدن لازم است.

فواید مصرف گوشت بلدرچین تقریبا مشابه تخم بلدرچین است.

خواص و فواید گوشت بلدرچین برای انسان:

 • مراقبت از بینایی : گوشت بلدرچین بلدرچین علاوه بر داشتن پروتئین، حاوی لوتئین و زگزانتین است که میتوانند از شبکیه محافظت کنند. این دو ماده مغذی از چشم ها در برابر ورود نور آبی به چشم محافظت میکنند. درصورتی که نور آبی وارد شده به چشم، همان ابتدا فیلتر نشود، اثرات مضری بر سلامت چشمان میگذارد. علاوه بر لوتئین و زاگزانتین، گوشت بلدرچین حاوی ویتامین A هستند. گرچه ویتامین A در گوشت بلدرچین کمتراز هویج است ولی همین مقدار ویتامین A اثرات مفیدی بر روی چشم و مراقبت از سلامت چشم میگذارد.
 • مراقب از پوست : علاوه بر ویتامین A و B ، گوشت بلدرچین حاوی ویتامین E نیز می باشد. ویتامین E اثر آنتی اکسیدانی داشته و میتواند مانع از پیری زودرس شود. همچنین به ترمیم پوست کمک میکند.

 • تقویت استخوان ها : گوشت بلدرچین حاوی فسفر و کلسیم است. این دو ماده مغذی در مراقبت از استخوانها اثرات مفیدی بر جای میگذارند به طوری که مصرف گوشت بلدرچین میتواند از ابتلا به بیماری های استخوانی مثل پوکی استخوان که در اثر کمبود فسفر و کلسیم بروز میکند، جلوگیری نماید.

 • رفع علائم مشکلات سیستم تنفسی : درصورتی که گوشت بلدرچین مصرف کنید، میتوانید برخی از مشکلات تنفسی مثل آسم، سل و دیستروفی رگی نباتی را بهبود ببخشید.
 • ترمیم بافت های بدن : خاصیت دیگر گوشت بلدرچین، این است که میتواند آسیب دیدگی بافت های بدن را ترمیم کند. پروتئین گوشت بلدرچین به بازسازی سلول های ناخن، پوست و مو کمک میکند و تولید هورمون و آنزیم در بدن ما را افزایش میدهد.
 • افزایش توان سیستم ایمنی : درصورتی که گوشت بلدرچین را به طور منظم مصرف کنید، میتواند سیستم ایمنی بدنتان را ارتقا دهید. افزایش توان سیستم ایمنی باعث میشود که بدن به راحتی به بیماری مبتلا نشود. علاوه بر این، سیستم ایمنی قدرتمند میتواند باکتری ها و انگل هایی که وارد بدن میشوند را نابود کند.
 • حفظ سلامت قلب : پروتئین موجود در گوشت بلدرچین میتواند مانع از افزایش کلسترول مضر در بدن شود. به همین خاطر ما باید برای محافظت از قلب خود گوشت بلدرچین مصرف کنیم.
 • رفع کم خونی فقر آهن(آنمی) : آهن موجود در گوشت بلدرچین مشکل آنمی یا کم خونی را رفع میکند. آهن همچنین به تولید هموگلوبین و گلبول های قرمز کمک میکند که این خود کم خونی را درمان میکند.
 • افزایش سطح انرژی بدن : گوشت بلدرچین حاوی ویتامین B12 است و میتواند کربوهیدرات را که قند پیچیده محسوب میشود، تجزیه کرده و به قند ساده تبدیل کند تا سلول های بدن بتوانند از آن به عنوان منبع انرژی استفاده کنند.

 • رفع مشکلات گوارشی : سیستم گوارش یکی از قسمت های بسیار مهم در بدن است چون محلی برای جذب غذایی است که خون آنها را دریافت کرده و به تمام قسمت های بدن میرساند. اگر سیستم گوارش دچار اشکال شود، مشکلات زیادی را میتواند به وجود آورد چون فرآیند جذب مواد غذایی نیز دچار اختلال میشود. برخی از مشکلات گوارشی را میتوان با مصرف منظم گوشت بلدرچین درمان کرد.

ارزش غذایی گوشت یک بلدرچین(92 گرم):

ماده مغذی مقدار